رابین ویلیامز در هری پاتر

 

چرا با ایفای نقش رابین ویلیامز در هری پاتر مخالفت شد؟

کریس کلمبوس کارگردان Harry Potter 1 در مصاحبه اخیر خود دلیل مخالفت با نقش‌آفرینی رابین ویلیامز در هری پاتر را فاش کرده است، دیوید هیمن (David Heyman) یک تهیه‌کننده انگلیسی بوده و اواخر دهه ۹۰ میلادی به دنبال یافتن رمانی بود که برای کودکان مناسب باشد و بتواند آن را به فیلم تبدیل کند. او در ابتدا سعی کرد اقتباس The Ogre Downstairs را ساخته و روی پرده نقره‌ای ببرد اما تلاش‌هایش نتیجه‌بخش نبود. با گذشت مدتی کوتاهی، کارمندانش Harry Potter and the Philosopher’s Stone را پیشنهاد کردند و او هم پذیرفت. هیمن سپس با وارنر وارد مذاکره شد و توانست نظرشان را جلب کند. بدین ترتیب، اولین اقتباس سینمایی هری پارتر ساخته و در نوامبر ۲۰۰۱ به سالن‌های نمایش آمد.

فیلم Harry Potter and the Philosopher’s Stone نه تنها بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد، بلکه یک میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت تا شرایط برای ساخت دنباله‌هایش مهیا شود. سری فیلم‌های هری پاتر پس از اکران Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 که همشتمین به شمار می‌رود، در سال ۲۰۱۱ میلادی به انتها رسید. محصول وارنر همچنین مجموعا بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار فروش داشته و در حال حاضر یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای سینمایی در بحث عملکرد تجاری به شمار می‌رود.

کریس کلمبوس (Chris Columbus) از کارگردانان موفق انگلیس بوده و دو فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone و Harry Potter and the Chamber of Secrets را پرونده هنری خود دارد. او همچنین به عنوان تهیه‌کننده روی ساخت Harry Potter and the Prisoner of Azkaban نظارت داشت. کلبموس اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Total Film انجام داد و در بخشی از آن درباره سری فیلم‌های هری پارتر صحبت کرد؛ زیرا مدت کوتاهی با سالگرد اکران Harry Potter and the Sorcerer’s Stone فاصله داریم و همین موضوع باعث شده فرنچایز دنیای جادوگری به یکی از بحث‌های داغ تبدیل شود.

کارگردان Harry Potter 1 در بخشی از مصاحبه اخیر خود شایعه‌ها را پس از گذشت نزدیک به دو دهه تایید و اعلام کرد رابین ویلیامز (Robin Williams) برای نقش ریمس لوپین ابراز علاقه کرده بود. کریس کلمبوس همچنین دلیل مخالفتش را با ایفای نقش کمدین فقید در فیلم Harry Potter and the Prisoner of Azkaban  فاش کرد:

من با رابین ویلیامز که نقش لوپین را می‌خواست گفتگویی داشتم. برایم خیلی سخت بود که بگویم تمامی بازیگران باید بریتانیایی باشند و کاری از دستم برنمی‌آید.

رابین ویلیامز

ریمس لوپین، تنها نقشی نیست که رابین ویلیامز دوست داشت در سری فیلم‌های هری پارتر ایفا کند اما به آن نرسید. کمدین فقید آمریکایی برای نقش هگرید هم ابراز علاقه کرده بود که در انتها به روبی کلتران (Robbie Coltrane) رسید. ویلیامز جدا از اینکه طرفدار پروپاقرص رمان‌های هری پاتر بود، همکاری متعددی با کریس کلمبوس داشت و از مدت‌ها قبل او را می‌شناخت. به همین دلیل، سعی کرد شخصا با این بازی فیلمساز بریتانیایی صحبت کند. از آثار مشترک این دو می‌توان به Mrs. Doubtfire و Bicentennial Man اشاره کرد.

وارنر در سال ۲۰۱۶ میلادی پیش درآمد سری فیلم‌های هری پاتر را روی پرده نقره‌ای برد که Fantastic Beasts and Where to Find Them نام دارد. دنباله این اثر دو سال بعد ساخته شد و با نام Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald به سینماها آمد. حالا هم قسمت سوم فاز پس‌تولید را پشت سر می‌گذارد تا اواسط سال آینده میلادی اکران شود. این اثر Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore نام دارد.

توسط
تومان