ساخت Fantastic Beasts 4 در هاله‌ای از ابهام!

 

ساخت Fantastic Beasts 4 در هاله‌ای از ابهام!: با توجه به شرایطی که به وجود آمده، به نظر می‌رسد احتمال ساخت Fantastic Beasts 4 به کمترین میزان خود رسیده است.

 

جانوران شگفت انگیز، یک مجموعه فیلم جدید است که به فرنچایز Wizarding World تعلق داشته و سومین قسمت آن چندی پیش با نام Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore روی پرده نقره‌ای آمد. اگرچه نیوت اسکمندر شخصیت اصلی مجموعه به شمار می‌رود، The Secrets of Dumbledore بخش عمده تمرکز خود را روی دامبلدور و تقابلش با گریندلوالد می‌گذارد.

 

دست‌اندرکاران در وارنر از همان ابتدا قصد داشتند جانوران شگفت انگیز یک مجموعه پنج قسمتی باشد. مدت کوتاهی قبل از اینکه Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore اکران خود را آغاز کند، استودیو آمریکایی اعلام کرد ساخت قسمت چهارم به موفقیت The Secrets of Dumbledore بستگی دارد؛ اثری که نتوانسته انتظارات مالی را برآورده کند. با وجود دریافت نقدهای بهتر نسبت به فیلم قبلی، افتتاحیه‌ای ۴۲ میلیون دلاری را در آمریکای شمالی و ۵۷ میلیون دلاری را در جهان به ثبت رساند. فروشش در هفته دوم هم افتی ۶۷ درصدی را تجربه کرد. در ضمن، جدیدترین اثر دیوید یتس (David Yates) تا به این لحظه ۳۶۶ میلیون دلار فروش داشته که پایین‌ترین رقم در میان تمامی آثار سینمایی Wizarding World محسوب می‌شود.

 

عملکرد ضعیف مالی Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore، تنها عاملی نیست که ساخت Fantastic Beasts 4 را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. دیوید یتس چندی پیش به صورت رسمی به فیلم سینمایی Pain Hustlers پیوست تا وظیفه کارگردانی‌اش را بر عهده داشته باشد. داستان درباره فردی است که به یک شرکت داروسازی کمک می‌کند تا بار دیگر روی پای خود بایستد. او در ادامه متوجه می‌شود شرکت مزبور در یک توطئه دست دارد. پیوستن یتس به Pain Hustlers باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی درباره آینده مجموعه جانوران شگفت انگیز شده است. به هر حال، او از سال ۲۰۰۷ تا به امروز تمامی آثار سینمایی مرتبط با هری پاتر را جلوی دوربین برده است.

 

جدا از عملکرد مالی ضعیف و از دست دادن کارگردان، مجموعه جانوران شگفت انگیز طی ماه‌های گذشته درگیر حواشی متعددی بوده است. جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) خالق فرنچایز Wizarding World چندی پیش صحبت‌هایی پیرامون «جنسیت» و «اقلیت‌های جنسی» انجام داد که به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. دیگر حاشیه به جانی دپ (Johnny Depp) مربوط می‌شود. او در دو قسمت گذشته نقش گریندلوارد را بر عهده داشت اما به خاطر اختلافش با همسر سابق، یعنی امبر هرد (Amber Heard) مجبور به ترک مجموعه شد؛ اتفاقی که به هیچ وجه به مزاق گروهی از طرفداران خوش نیامده است. علاوه بر این، ازرا میلر (Ezra Miller) دیگر بازیگر جانوران شگفت انگیز هم درگیر حاشیه شده است. او که با رفتارهای نامناسبش بارها حاشیه‌ساز شده بود، اخیرا توسط پلیس دستگیر شده است.

 

در انتها، توصیه می‌کنیم منتظر یک بیانیه رسمی پیرامون ساخت یا عدم ساخت Fantastic Beasts 4 بمانید.

 

لذت تماشای فیلم و سریال در HBO

برای خرید اشتراک پریمیوم HBO به فروشگاه ما مراجعه کنید.

توسط
تومان