معرفی ۵ فیلم هالووینی

در این مقاله به معرفی ۵ فیلم هالووینی که داستان آنها در شب هالووین جریان می‌یابد میپردازیم و نگاهی بر جذابیت های این مراسم سالانه خواهیم داشت

جشن شب هالووین در تاریخ ۳۱ ماه اکتبر هر سال میلادی برگزار شده و در طی این جشن مردم سراسر جهان لباس‌های عجیب و غریب و اغلب ترسناکی را به تن کرده و به جشن و پایکوبی می‌پردازند. در این شب کودکان از مراسم آتش بازی لذت برده و با سبد‌های کوچکی که به دست دارند به در خانه همسایه‌های خود رفته و از آنها شیرینی و شکلات می‌گیرند.

 

۵. Scary Stories To Tell In The Dark

کارگردان: اندره اوردال

تاریخ اکران: ۲۰۱۹

Scary Stories To Tell In The Dark

آنتالوژی آندره اوردال Scary Stories To Tell In The Dark بر اساس سری رمان های آنتالوژی آلوین شوارتز ساخته شده که داستان گروهی از نوجوانان را روایت می‌کند که در شب هالووین به صورت اتفاقی تصمیم می‌گیرند به یک خانه نفرین شده که زمانی به یک خانواده ثروتمند تعلق داشته است، بروند. در این خانه آنها کتابی را پیدا می‌کنند که توسط دختر کوچک این خانواده نوشته شده و تعدادی داستان ترسناک را روایت می‌کند.

کنجکاوی…

آنها پس از سپری کردن یک ماجرای ترسناک، خانه نفرین شده را ترک کرده و به خانه باز می‌گردند با این حال حس کنجکاوی باعث می‌شود تا به پای مطالعه این داستان‌ها بنشینند و ناگهان هیولاهای موجود در این کتاب جان گرفته و به سراغ آنها می‌آیند. علاوه‌بر آن آنها متوجه می‌شوند که داستان‌های جدیدی در همان لحظه بر روی صفحات سفید کتاب ثبت می‌شود. بدون شک اثری که به تهیه‌کنندگی و نویسندگی گی‌یرمو دل تورو باشد، اثری دیدنی و با ارزش است.

 

۴. Tales Of Halloween

کارگردان: نیل مارشال

تاریخ اکران: ۲۰۱۵

Tales Of Halloween

داستان‌های ترسناک هالووین، نیز آنتولوژی بسیار جذاب بوده که توسط ده نویسنده متفاوت نوشته شده است. در این آنتولوژی فضای مربوط به جشن هالووین کاملاً احساس شده و مخاطب کاملا خود را در مراسم جشن شب هالووین حس می‌کند. در این اثر ۱۰ داستان متفاوت از داستان‌های فولکلور مربوط به هالووین را می‌بینیم و می‌شنویم که هر قسمت توسط یکی از نویسندگان نوشته شده است. در این فیلم کمدی ترسناک با انواع داستان‌های ترسناک که سبک و سیاق هالووینی دارند روبه‌رو شده و موجوات متفاوتی مانند کدو تنبل‌های آدم‌خوار، کودکانی که طمعی ترسناک برای شیرینی‌های هالووین دارند، قاتلان سریالی، شیاطین و بیگانه‌ها که به مردم شهر حمله می‌کنند را می‌بینیم.

 

۳. Trick ‘R Treat

کارگردان: مایکل دووگرتی

تاریخ اکران: ۲۰۰۷

Trick ‘R Treat

Trick ‘R Treat نیز آنتولوژی است که پنج داستان ترسناک را روایت می‌کند و این پنج داستان مجزا در نهایت به یکدیگر مرتبط شده و در قالب یک داستان کلی یکدیگر را تکمیل می‌کنند. در این اثر کلیشه‌های قدیمی را مشاهده می‌کنیم که بدون شک در هر فیلم ترسناکی دیده می‌شود با این حال مایکل دوگرتی به گونه‌ای این کلیشه‌های تکراری را به تصویر کشیده است که هر کدام در سبک خود منحصر به فرد به چشم می‌آید و همین امر سبب شده تا در نهایت این فیلم به یکی از بهترین فیلم‌های هالووینی تبدیل شود.

 

۲. The Crow

کارگردان: الکس پرویاس

تاریخ اکران: ۱۹۹۴

The Crow

جیمز اوبار در سال ۱۹۸۹ سری کتاب کامیکی نوشته و منتشر کرد که بعدها الکس پرویاس در سال ۱۹۹۴ این مجموعه کامیک گاتیک-ابرقهرمانی را به یک فیلم سینمایی به نام کلاغ تبدیل کرد. بازیگران مشهوری چون برندون لی در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند. داستان این فیلم ماجرای جوان بخت برگشته‌ای به نام اریک دراون را دنبال می‌کند که رهبر یک گروه موسیقی راک بوده و تصمیم دارد تا در شب هالووین یعنی ۳۱ ماه اکتبر با نامزد خود ازدواج کند. اما چرخ روزگار آنگونه که باید نمی‌چرخد و در روز ۳۰ اکتبر اریک و نامزد او شلی توسط یک گروه جنایتکار و شیطان پرست کشته می‌شوند.

انتقام…

پس از گذشتن یک سال کلاغی مرموز به سراغ آرامگاه اریک رفته و او را از قبر بیرون می‌کشد. اکنون اریک به ابرقهرمانی به‌نام کلاغ تبدیل‌شده و تک‌تک افرادی که در جنایت سال گذشته نقش داشته‌اند را از‌بین می‌برد. علاوه بر داستان بسیار جالب عوامل دیگری نیز باعث شدند تا این فیلم به یک اثر جنجال‌برانگیز تبدیل شود. برندون‌لی که درحقیقت پسر بروس‌لی هنرمند و رزمنده مشهور بود، حین سکانس‌های پایانی این فیلم توسط شلیک گلوله کشته شد. اگرچه دادگاه به‌اتفاقی بودن این‌ماجرا رای داد با این‌حال مرگ برندون‌لی کاملا مشکوک‌بود و عده‌ای براین‌باورند که‌شخصی برندون‌را به‌قتل رسانده. همچنین عده‌ای معتقدند که خانواده لی نفرین شده است.

 

۱.Halloween kills

کارگردان: دیوید گوردون گرین

تاریخ اکران: ۲۰۲۱

Halloween kills

فرنچایز محبوب Halloween محبوب‌ترین سری‌فیلمی است که به جشن هالووین اشاره دارد و داستان آن در این شب اتفاق می‌افتد. در اولین‌قسمت این‌ فرنچایز قاتل‌ترسناک شب هالووین را می‌بینم که تنها شش‌سال دارد و‌با ضربات‌چاقو خواهر ۱۵‌ساله خود‌را به‌قتل می‌رساند. این‌پسر شش‌ساله که مایکل‌مایرز نام دارد در ابتدا در یک آسایشگاه‌روانی بستری شد اما پس از مدتی از آنجا فرار‌کرد.  مایکل به خانه پدری خود بازگشته و شروع می‌کند، او تمام پرستاران بچه در شهر را به قتل می‌رساند. رفته‌رفته مایکل به‌یک پدیده‌ترسناک در این شهر تبدیل‌شده و از خشم و ترس مردم تغذیه‌می‌کند.

 

لذت تماشای آنلاین نتفلیکس با زیرنویس فارسی را با کراکن شاپ تجربه کنید

برای خرید اشتراک پریمیوم NETFLIX به فروشگاه ما مراجعه کنید.

توسط
تومان