۱۰ جادوگر برتر سری فیلم‌های هری‌پاتر

در این مطلب قصد داریم باری ‌دیگر قدم در دنیای سحرآمیز جی‌کی رولینگ بگذاریم و ۱۰ جادوگر برتر سری فیلم‌های هری‌پاتر را به شما معرفی کنیم.

جی‌کی رولینگ (J. K. Rowling) خالق مجموعه‌ی هری پاتر در دهه‌ی ۹۰ میلادی، دنیایی را با قلم زیبایش نوشت که حال، بسیاری از مردم جهان در موقعیت‌های مختلف جغرافیایی از طرفداران این مجموعه هستند. هری پاتر روایت پسر بچه‌ای است که زنده ماند! داستان این فرنچایز در حول محور این جمله جریان دارد، جمله‌ای که همه‌ی جادوگران درون و بیرون هاگوارتز هری را با این نام می‌شناسند. در طول داستان، هری پاتر با جادوگران متفاوتی روبرو می‌شود اما همه‌ی آن‌ها قدرتمند نیستند که کار عجیبی از دستشان بر بیاید و بیشترشان دانش‌آموختگانی هستند که ذات وجودی آن‌ها بسیار ساده است، ولی ساحره‌هایی نیز وجود دارند که رقیبی بزرگ برای جادوهای سیاه‌اند. با ما همراه باشید.

این مطلب هیچ‌گونه رتبه‌بندی خاص و ویژه‌ای ندارد و فقط در مورد شخصیت‌هایی است که در فیلم‌های هری پاتر حضور داشتند.

 

هری پاتر

هری پاتر
مگر می‌شود در این لیست نامی از شخصیت اصلی داستان نیاورد و حرفی از آن نزد. هری پاتر (Harry Potter) پسری که زنده ماند، در واقع هری پاتر پسری که دو بار زنده ماند درست‌تر است، بار اول به خاطر فدا شدن مادر برای پسر و بار دوم نابود شدن هورکراکسی (توضیح: هورکراکس یا جان‌پیچ‌ها وسایلی هستند که با هدف جاودانه شدن جادوگران شکل می‌گیرند) که به دست خالق خود یعنی لرد ولدمورت از بین رفت.

ویژگی‌هایی هری پاتر

ویژگی‌هایی که شخصیت هری پاتر دارد در کمتر جادوگری دیده می‌شود؛ از شجاعت مثال زدنی که در هر قسمت آن را مشاهده می‌کردیم گرفته تا کنجکاوی که باعث شد تحول جدی در دنیای جادو ایجاد شود. یکی از مهم‌ترین دلایلی که هری پاتر را در این لیست قرار داده‌ایم، از بین بردن لرد ولدمورت است که به واسطه‌ی تلاش‌های پاتر، لرد سیاه همراه ارتش خود نابود شد و دنیای جادو همیشه مدیون کاری است که هری و دوستانش انجام دادند.

 

هرماینی گرنجر

هرماینی گرنجر

هرماینی (Hermione Granger) یکی از شخصیت‌های محبوب در بین پاتر هدها است؛ (منظور از پاتر هد طرفداران دو آتیشه‌ی این مجموعه است)‌ چرا که اگر فرنچایز هری پاتر را کامل مشاهده کرده باشید می‌توانید تفکر، کنجکاوی،‌ دانایی و ذکاوت را به همراه قدرتی که از مطالعه به وجود آمده است را در این کاراکتر به خوبی ببینید و آن‌ را درک کنید. احتمالا اگر هرماینی گرنجر در کنار پاتر، ویزلی و مالفوی نبود، این سه نفر در همان قسمت‌های نخستین در جنگل‌های متروکه، لابه‌لای گیاهان کشته می‌شدند.‌ در اینجا می‌توانیم مهم بودن این جادوگر توانا را در سری داستان‌های هری پاتر مشاهده کنیم.

 

بلاتریکس لسترنج

بلاتریکس لسترنج

بلاتریکس لسترنج (Bellatrix Lestrange) یکی از منفورترین شخصیت‌های سری فیلم‌های هری پاتر است. نمی‌شود این مجموعه را دیده باشید و از این کاراکتر نفرت نداشته باشید. حضور این شخصیت در فیلم هر لحظه تهدیدی بزرگ برای کشتن شخصیت‌های محبوب و مثبتمان حساب می‌شد. بلاتریکس یکی از وفادارترین یاران لرد ولدمورت است و در راه اربابش توانسته جادوگرانی مانند پدر و مادر نویل لانگ‌باتم و سریوس بلک را به قتل برساند.

 

مینروا مک‌گونگال

پروفسور مک‌گونگال (Minerva Macgonagel) پس از پروفسور دامبلدور و بعد‌از نبرد با پروفسور سورس‌اسنیپ به‌عنوان مدیر‌ رسمی مدرسه‌ی‌هاگوارتز انتخاب‌شد. این جمله نشان می‌دهد که این کاراکتر چه جایگاهی از نظر قدرت و شخصیت در بین جادوگران مجموعه‌ی هری پاتر دارد و زنده ماندن مک‌گونگال در نبرد آخر قسمت پایانی هری پاتر همه چیز را تکمیل‌تر از قبل می‌کند.

 

نویل لانگ‌باتم

نویل لانگ‌باتم (Neville Longbottom) شخصیتی که در اوایل داستان آنچنان به ‌آن پرداخته نشد و به هیج وجه فکرش را نمی‌کردیم که به مرور زمان از قسمت چهارم این مجموعه به بعد،‌ این شخصیت مهم و مهم‌تر شود؛ تا جایی که هورکراکس آخر لرد ولدمورت را لانگ‌باتم نابود کند و بتواند جان هرماینی گرنجر و رون ویزلی را نجات دهد و ضربه‌ی مهلکی را به ولدمورت بزند و انتقام پدر و مادرش که توسط ماموران لرد سیاه کشته شدند را بگیرد. نویل مهارت ویژه‌ای هم در بخش گیاه‌شناسی داشت که او را تبدیل به دانش آموز خاصی می‌کرد.

 

سوروس اسنیپ

پروفسور سوروس اسنیپ (Severus Snape) جادوگری که زود او‌ را قضاوت کردیم. شخصیتی که با شجاعت بسیار زیاد عاشقانه‌های خود را نگه داشت و به عنوان یاری وفادار برای آلبوس دامبلدور خود را منفی نشان می‌داد تا کسی شک نکند که جاسوسی برای دامبلدور در لشگر لرد ولدمورت وجود دارد. شخصیتی که همه‌ی ما فکر می‌کردیم دشمن هری است و قصد نابودی آن‌ را دارد. اما لحظه‌ای که متوجه شدیم به جای نابود کردنش هر لحظه مثل یک پدر بالای سر او و مواظبش بوده است، نظرمان نسبت به این پروفسور تغییر کرد و به او علاقه‌مند شدیم. دلیل‌اصلی حضور این‌پروفسور در این‌لیست،‌ قدرت‌داشتن در جادوی‌سیاه‌،‌ استعدادی بی‌نظیر در‌علم شیمی و شجاعتی‌ماندگار در‌سری فیلم‌ها و داستان‌های هری‌پاتر است.

 

گلرت گریندل‌والد

در سری فیلم‌های هری پاتر فقط دو سکانس کوتاه در مورد گلرت گریندل‌والد (Gellert Grindelwald) وجود دارد. مورد اول زمان دزدیدن چوب‌دستی کهن و مورد دوم زمانی که لرد ولدمورت به زندان آمده تا او را بکشد و از او در مورد چوب‌دستی کهن که قدرتمند‌ترین چوب‌دستی دنیای جادو است سوال‌هایی کند. این دو مورد آنقدر کوتاه هستند که نمی‌توانیم آنچنان که باید این شخصیت را بشناسیم، اما در اسپین‌آف جدید Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald‎ از دنیای هری پاتر می‌توانید مقدار زمان زیادی همراه این شخصیت باشید تا با توانایی‌های بسیار زیاد او آشنا شوید. به عقیده‌ی بسیاری از طرفداران و خوانندگان دنیای پاتر،‌ گلرت گریندل‌والد یکی قدرتمند‌ترین جادوگران تاریخ محسوب می‌شود.

 

آنتیوک پورل

آنتیوک پورل

از آنتیوک پورل (Antioch Peverell) همیشه به‌عنوان جادوگری قدرتمند و توانا یاد‌می‌شود که در نبردهای تن‌به‌تن هیچوقت شکست نخورده‌است. آنتیوک پورل با کمک مرگ توانست قوی‌ترین چوب‌دستی تاریخ را خلق کند. اما در یک شب به ‌دلیل اینکه هیچ‌کس شجاعت این ‌را نداشت که رو در رو با این شخصیت مبارزه کند، ناگهان در زمانی که پورل در خواب بود او را به‌قتل رساندند.

 

آلبوس دامبلدور

آلبوس دامبلدور

آلبوس دامبلدور (Albus Dumbledore) پروفسور،‌ مدیر و رهبری محترم برای تمام کسانی که در دنیای جادو وجود داشته‌اند شمرده می‌شود. دلسوزترین فردی که برای خدمت به ‌دنیای جادو و جادوگران خود را در خطرناک‌ترین موقعیت‌ها قرار می‌داد. هرچه از قدرت او در سری فیلم‌ها و کتاب‌های هری پاتر تعریف کنیم کم گفتیم. به‌دلیل اینکه به‌‌راحتی از‌مشاهدات و خوانده‌هایمان دراین مجموعه می‌توانیم به ‌قدرت،‌ دانایی و توانایی این‌شخصیت در‌مبارزات و بسیاری از‌موارد پی‌ببریم.

دوئل عظیم با شاگرد

دوئل عظیم و شگفت‌انگیزی که بین دامبلدور و لرد ولدمورت صورت گرفت یادتان می‌آید؟ همین‌دوئل می‌تواند قدرت او‌را در‌نبرد به‌رخ بکشد و‌ نیازی‌نیست که به‌دیگر موارد مانند نابود‌کردن هورکراکس قبل‌از هری و‌نبرد‌های مختلفش اشاره‌کنیم. پروفسور دامبلدور زمانی که توسط اسنیپ به‌ درخواست خودش کشته شد همه‌ی ما و همه‌ی جادوگران احساس مشترکی را به ‌خاطر از دست دادن این جادوگر حس کردیم، چون می‌دانستیم چه‌کسی کشته شده است!

 

لرد ولدمورت

این مطلب را با هری پاتر شروع کرده‌ایم و با لرد ولدمورت (Lord Voldemort) دشمن خونین او به پایان می‌رسانیم. اینکه یک انسان از کودکی خود توانایی جادوی سیاه را داشته باشد اتفاق عجیبی در دنیای جادوگران به حساب می‌آید. ولدمورت یا به‌‌نام واقعی‌اش تام‌ ریدل از زمان‌کودکی توانایی صحبت‌کردن با مارها مانند سالازار اسلیترین و مهارت انجام‌دادن جادوی‌سیاه را‌داشت.

هفت هورکراکس

او آنقدر قدرتمند بود که جان خود را در هفت هورکراکس تقسیم کرد. آنقدر توانایی داشت که دو بار به ‌کمک یاران وفادار و بسیاری که داشت به‌مصاف و جنگ با جادوگران حرکت‌کرد. او جادوگران زیادی را از سر راه خود برداشت از پدر و مادر هری گرفته تا اسنیپ و گریندل‌والد. همه را به‌ همراه یارانش به ‌قتل رساند تا به‌ هدف سیاهی که در ذهن داشت برسد. حتی با استاد خود پروفسور دامبلدور دوئل زیبایی را شروع کرد و این شجاعت و قدرتش را نشان می‌داد. اینکه هر جادوگری جرعت آوردن نامش را هم نداشت نشان دهنده بزرگی و عظمت او بود.

 

لذت تماشای سری فیلم های هری پاتر بصورت کامل در HBO

برای خرید اشتراک پریمیوم HBO به فروشگاه ما مراجعه کنید.

توسط
تومان