اسرار مردعنکبوتی راهی به خانه نیست!

 

اسرار مردعنکبوتی راهی به خانه نیست!: کریس مک‌کنا و اریک سامرز، نویسندگان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست، کار کردن پنهانی با قهرمان‌های اسرارآمیز این فیلم را  بزرگ‌ترین  چالش این اثر دانسته و در مصاحبه‌ای پرده از اسرار پشت سورپرایز بزرگ سال برداشتند.

حتی پس از نوشتن دو فیلمنامه بلندپروازانه برای مرد عنکبوتی، مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست چالش‌هایی را برای فیلم‌نامه‌نویسان کریس مک‌کنا و اریک سامرز به وجود آورد که آن‌ها برای اولین بار تجریه می‌کردند.

این دو هنرمند، فیلمنامه‌ای را با هم خلق کردند که سه نسل از فیلم‌های مرد عنکبوتی را ترکیب می‌کرد. و ایده‌هایشان به بازیگران بازنشسته Spidey، توبی مگوایر و اندرو گارفیلد کمک کرد تا بار دیگر در نقش پیتر‌پارکر قرار‌بگیرند. اکنون که این اثر در سینماها اکران شده، شرکت سونی و استودیو مارول به طور رسمی حضور دو مرد عنکبوتی دیگر، توبی مگوایر و اندرو گارفیلد را در این اثر تایید کردند و در همین راستا نویسندگان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست در مصاحبه خود از چگونه شکل گرفتن این اثر با دو بازیگر مخفی گفتند.

 

SMNWH


در دسامبر ۲۰۲۰، مگوایر و گارفیلد هر دو مخفیانه با پروژه قرارداد امضا کردند. اما هنوز هیچ صفحه فیلمنامه‌ای دریافت نکرده بودند. گفته می‌شود که این دو هنرمند بدون خواندن متن فیلمنامه تنها پس از شنیدن ایده کلی فیلم. پروژه را قبول کرده‌اند و همواره فشار زیادی روی کل تیم این اثر بوده است. پس از اتفاقات فیلم مرد عنکبوتی دور از خانه پیتر پارکر تام هالند از دکتر استرنج درخواست کمک می‌کند و با توجه به طلسم اشتباه دکتر استرنج شکاف بزرگی در دیوارهای مولتی‌ورس ایجاد شده و شخصیت‌های شرور و دشمن‌های مرد عنکبوتی از دیگر جهان‌های موازی به این جهان می‌آیند تا اسپایدی تام هالند را شکست دهند. در این بین دو نسخه‌دیگر از مرد عنکبوتی نیز به این جهان آمده تا در‌شکست دشمنان‌قدیمی خود به تام‌هالند کمک‌کنند.

مک‌کنا و سامرز قبل از کریسمس تلاش کردند تا صفحاتی از فیلمنامه را به مگوایر و گارفیلد برسانند. نویسندگان وقتی دریافتند که بازیگران نه تنها آنچه را که می‌خوانند دوست دارند. بلکه در توسعه بیشتر شخصیت‌هایشان شریک خواهند شد، احساس آرامش کردند. سامرز به هالیوود ریپورتر گفت آنها افکاری داشتند، و دیدن افکار آنها واقعاً در پیشرفت فیلم جالب و مفید بود. به گفته او هیچ کس به اندازه شخصی که مجبور است شخصیتی را تجسم کند و بنمایش دهد. او را خوب نمی شناسد یا به آن فکر نمی کند.

 

نقش مهم اندرو گارفیلد و توبی مگوایر در شکل گیری داستان فیلم راهی به خانه نیست

 

SMNWH


مگوایر که در سه فیلم از سال ۲۰۰۲تا ۲۰۰۷ نقش مرد عنکبوتی را ایفا کرد. وقتی صحبت از افشای شخصیت او پس از فیلم مرد عنکبوتی ۳ به میان آمد، همه چیز را پنهان کرد. همچنین گارفیلد که در دو فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز از سال ۲۰۱۲  تا سال ۲۰۱۴ بازی کرد. و صحنه مرگ گوئن استیسی معشوقه او یکی از حماسی‌ترین و غم انگیزترین ماجراهای تاریخ کتاب‌های کمکی را به تصویر‌کشید.

نویسندگان راهی به خانه نیست عنوان کردند که حضور اندرو و توبی در کمک به هالند برای حضور در این فیلم بسیار مفید بوده. و ملاقات این سه مرد عنکبوتی با هم کمک کرد تا پیتر پارکر هالند به کسی که باید تبدیل شود و راهی برای مستقل شدن بیابد.

مک کنا عنوان کرد که یک لحظه حیاتی و اخلاقی وجود دارد که آنها به او کمک می‌کنند تا در اوج فیلم از آن عبور کند. جالب است بدانید بسیاری از آن‌ها توسط ایده‌های توبی و اندرو و شکل دادن به آنچه که آنها فکر می‌کردند شخصیت‌هایشان می‌توانند به این داستان بیاورند، آورده شده است.

جان واتس کارگردان فیلم No Way Home موفقیت چشمگیری داشته است. موفقیتی که در عصر همه‌گیری ویروس کرونا بی‌سابقه بوده است. محصول مشترک سونی و مارول بیش از ۱ میلیارد دلار در سطح جهانی و ۵۰۰ میلیون دلار در داخل کشور آمریکا کسب کرده است که بالاترین رقم در تاریخ فعالیت شرکت سونی است. با توجه به این موفقیت تیم سازنده این اثر در تلاش هستند تا کمپینی برای شرکت فیلم راهی به خانه نیست در مراسم اسکار و در یافت جایزه بهترین فیلم سال راه بیاندازند.

 

مرگ عمه مِی!

مک‌کنا و سامرز که فیلم‌نامه بازگشت به خانه محصول سال ۲۰۱۷ و دور از خانه محصول ۲۰۱۹ را نیز نوشتند. با THR در رابطه با مرگ عمه می نیز صحبت کردند. به گفته این دو نویسنده مرگ عمه می در دنیای سینمایی مارول دقیقا همان معنایی را برای تام هالند دارد که مرگ عمو بن در دو فرنچایز دیگر از سونی داشت. همانطور که در پایان این فیلم مشاهده می‌کنید. بعد از مرگ عمه می پارکر هالند با پوشیدن لباس کلاسیک مرد عنکبوتی مسیر حقیقی ابرقهرمانی خود را به عنوان اسپایدرمن آغاز می‌کند. بدون حمایت هیچ تکنولوژی خاصی از سوی شرکت استارک.

هنگامی که از این دو نویسنده در رابطه با عکس العمل توبی و اندرو نسبت به داستان فیلم راهی به خانه نیست، پرسیده شد آن‌ها عنوان کردند که اندرو به شدت از این ایده که پیتر پارکر او هنوز به علت مرگ معشوقه خود غمگین است استقبال کرده و علاقه داشته تا به گونه‌ای درد او در این اثر تسکین داده شود و دیگر اسپایدی‌ها با او همدردی کنند. که در نهایت این اتفاق در فیلم راهی به خانه نیست نیز افتاد. و او با نجات جان ام جی معشوقه اسپایدرمن تام هالند صحنه‌ای حماسی و شگفت انگیزی را خلق کرد. که به یکی از بهترین صحنه‌های کل فیلم تبدیل شد و تمامی بینندگان را به گریه انداخت.

 

تماشای تمامی آثار جذاب Marvel در Disney Plus

برای خرید اشتراک پریمیوم Disney Plus به فروشگاه ما مراجعه کنید.

توسط
تومان